Bitter Dergisi "Her Mekanın Bir Hikayesi Vardır."

Tarih 19.02.2016

İç mimarlık, moda, grafik alanındaki tasarımcıların bir araya gelerek gerçekleştirdiği bir oluşum olan Lona Fabric & More, estetiği ve yaratıcılığı bir araya getirerek müşterilerine özgün projeler sunuyor. "Mekanları yaşatan hikayeler oluşturup tasarımlarını bu hikayelerden çıkartıyorum" diyen markanın kurucusu Ezgi Gökçe ile farklı konseptiyle dikkat çeken Lona´yı konuştuk.

Tasarıma ve mimariye olan ilginiz nasıl başladı?

İçimde sürekli tasarım ve yaratıcılık isteği olmasından dolayı tasarım alanlarına ve resime yoğunlaştım. Küçük yaşlarda farklı illerin bir çok resim ve tasarım yarışmalarında birinciliklerim olması daha da istekli olmamı sağladı. Lise öğrenimimi Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü´nde tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi´nin İç Mimarlık Bölümü´nü başarıyla bitirerek mezun oldum. Şu anda Anadolu Üniversitesi´nde yüksek lisansımı tamamlamaktayım.

Sektöre girişiniz nasıl oldu?

Planladığım kariyer hedefleri doğrultusunda Eskişehir´de kısa bir süre çalıştıktan sonra iç mimarlık ve tasarım alanında kendimi geliştirmek adına İstanbul´a gittim. Selim Yuhay Mimarlık ve "Evim Şahane" programında çalışmaya başladım. Uzun süre tasarımlarımı İstanbul´da gerçekleştirdim. 2015 yılının ortalarında kurucu ortağı olduğum Studio Garage Mimarlık´ta iç mimar ve konsept tasarımcısı olarak görev aldım.

Kendi markanız olan Lona´yı oluşturma sürecinden bahseder misiniz?

Lona´yı 2017 yılında kurdum. Lona Fabric & More iç mimarlık, moda, grafik alanındaki tasarımcıların bir araya gelerek oluşturduğu bir son dokunuş markasıdır.