LONA MİMARLIK

Hakkımızda

Ezgi Gökçe, eylül Eskişehir doğumlu, içinde sürekli tasarım ve yaratıcılık isteğinden dolayı tasarım alanlarına ve resme yoğunlaşması ,küçük yaşlarda farklı illerin birçok resim ve tasarım yarışmalarında birincilikleri olması daha da istekli hale getirmiş ve tasarımı bir hayat tarzı haline getirmiştir.

Lise öğrenimimi Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümünde tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin İç Mimarlık bölümüne öğrencisi olmaya hak kazandı. Bölümü başarıyla bitirerek mezun olan Ezgi Gökçe şuan da Anadolu Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlamaktadır.

Planladığı kariyer hedefleri doğrultusunda, Eskişehir de kısa bir süre çalıştıktan sonra İç Mimarlık ve Tasarım alanında kendini geliştirmek adına İstanbul’a gitti. Selim Yuhay Mimarlık ve Evim Şahane programında çalışmaya başladı. Uzun süre tasarımlarına İstanbul’da gerçekleştiren Ezgi Gökçe, 2015 yılının ortalarında kurucu ortağı olduğu Ankara StudioGarage Mimarlıkta iç mimar ve konsept tasarımcısı olarak görev aldı. Tasarımlarına farklı bir dille yaklaşan ve her mekanın bir hikayesi vardır diyen Ezgi Gökçe, mekanları yaşatan hikayeler oluşturdu ve tasarımlarını bu hikayelerden çıkarttı .

2017 yılında kendi markası olan Lona’yı kurdu.  Lona iç mimarlık moda ,grafik alanındaki tasarımcıların bir araya gelerek oluşturulduğu bir son dokunuş markasıdır. Yaratıcı çözümler ,özel üretim mobilya ve el yapımı aksesuar tasarımları, tasarım ev tekstil ürünleri ve iç mimarlık alanlarında farklı özgün, estetik ve tasarım niteliği taşıyan, projeler üreten estetiği ve yaratıcılığı bir araya getirmeyi planlayan son dokunuş mağazası olmuştur. 

2018  yılında İzmir’de  iç mimari işlerini ve kendi markası olan Lona Coctail barı açtı. Lona Coctail bar  projesi Ezgi Gökçe’ye 2021 İzmir’in en iyi iç mimarı ödülünü kazandırdı .2021 yıllarının sonunda yaptığı özgün tasarımlarla dikkatleri üzerine çekmesiyle Bodrum’dan çok fazla proje teklifi aldı ve yoğun talep üzerine Bodrum’a  taşındı .

2021 yılından beri  Bodrum’da  kurduğu başarılı ekibiyle beraber tasarımlarına ve projelerine devam etmektedir.